✅ فواید گیاهخواری. عابد کریمی | بی قانون

✅ فوايد گیاهخواری
عابد كريمی | بی قانون

@bighanooon
@DastanBighanoon

با اجازه و رخصت از صادق‌خان هدایت، به خود واجب دانستیم سري به نظریه تاریخی، علمی، ادبی، سیاسی، اجتماعی و مهم‌تر از همه اقتصادی «فوايد گیاهخواری» بزنیم. هر چند می‌دانیم چرت و پرت‌های ما با موارد ارزشمندی که صادق‌خان در کتاب فوايد گیاهخواری فرموده‌اند، قابل مقایسه نیست و غلط می‌کند که قابل مقایسه باشد. البته همین که ایشان نزدیک به یک قرن پیش استعداد «اوستاداموسی» خود را با پیشگویی‌هایش محک زده بسیار مهم و جالب است. اگرنه خود پیشگوی مشهور جناب اوستاداموس‌خان دور از جان، هاپوی چه کسی بوده که این همه سال قبل فکرش هم به چنین اهمیتی از گیاهخواری رسیده باشد.
رک و پوست کنده بگویم؛ خاک بر سر من که مانند خیلی از افراد عامی و ساده نسل خود هیچ وقت پند و نصیحت بزرگان و گذشتگان را سرمشق قرار ندادم. برای همین است که ریز به ریز زندگی ما عبرت آیندگان شد. اگر آیندگان همه تصمیم‌های مهم طول زندگی خود را برعکس تصمیم‌های من و هم‌نسل‌هایم بگیرند، بی‌شک موفق‌ترین و خوشبخت‌ترین مردم روی زمین خواهند بود.

حیف که ما انسان‌های آینده‌نگری نبودیم و خیلی‌های‌مان پل‌های پشت سرمان را خراب کردیم. به طور مثال ما یک آشنای نزدیک داریم که مدت‌ها پیش تحت تاثیر همین کتاب «فوايد گیاه‌خواری» چهارگوشه قصابي را بوسید و گیا‌هخوار شد. خوب اگر ما هم عقل‌مان می‌رسید و طی این مدت این‌قدر مسخره‌اش نکرده بودیم، طاعون و سرطان می‌گرفتیم؟
حتما باید جلویش سیخ‌های کباب را مانند قحطی زدگان به نیش می‌کشیدیم و با لذت بی‌وصف گوشت‌خواری او را عذاب می‌دادیم؟
حالا که توفیق اجباری گیاهخواری نصیب‌مان شده چه کنیم؟
نمی‌دانم، شاید هم باید پرروتر و بی‌حیاتر از این بشویم و با افتخار دم از گیاه‌خواری بزنیم. تا به خاطر ضعف عضلانی و آویزان شدن شلوارمان از لاغری مفرط چند دلیل مسخره محیط زیستی و انسان دوستانه در چنته داشته باشیم!

حالاست که بهتر از همیشه می‌فهمیم هنگام ترک اجباری لذت گوشت‌خواری، «فوايد گیاهخواری» چه ارزشی دارد.

پس، از این به بعد هیچ رفتاری را غیرطبیعی و مسخره ندانید که شاید یک روز، به زودی... همان رفتار، راهی برای ادامه حیات و پیشرفت خودتان باشد.
گویا بعد از گذشت زمانی کوتاه از توفیق ترک اجباری گوشت‌خواري در نتیجه افزایش قیمت حیوانات و گوشت، با توفیق دیگری هم روبه‌رو شده‌ایم و این بار فوران ارزش گیاهان و افزایش قیمت سبزیجات و میوه‌جات را داريم. در نتیجه باید بی‌خیال گیاهخواری و فوايدش هم بشویم و پیش‌بینی فوايد هرچیزخواری را در برنامه زندگی خود داشته باشیم.

باز هم با اجازه و رخصت از پیشگویان، آینده‌بینان و صادق‌خان هدایت گرامی که فلسفه هر چیزی فايده‌اي دارد را به ما آموخت، بنده هم چند نمونه هرچیزخواری معرفی کرده که فوايد آن در حال بررسی است. مواردی مانند چوب‌خواری، خاک‌خواری، سنگ‌خواری و البته ...خواری که این آخری به طبع و ذائقه خودمان بستگی دارد.
باید همیشه‌ آماده‌ و گوش به زنگ بود و حتی به پیشواز ترک اجباری یک به یک لذت‌های حیوانی و رسیدن به انسانیت محض رفت تا به زور کمپ و راه‌های خشن ترک اعتیاد به سراغ شما نیامده‌اند.
ای کاش زودتر از این حرف‌ها می‌فهمیدیم و کم کم خودمان دوز گوشت‌خواری و حالا گیاهخواری را کم می‌کردیم تا یک‌دفعه به خاطر ترک ناگهانی سنگ‌کوب نکنیم.
اما افسوس... چه زود دیر می‌شود.
🔻🔻🔻
روزنامه طنز بی قانون (ضمیمه طنز روزنامه قانون)

👇👇👇
@bighanooon
@DastanBighanoon