✅هوش مصنوعی فریبکار

✅هوش مصنوعی فریبکار

پژوهشگران چینی موفق شدند نوعی هوش مصنوعی بسازند که در بازی پوکر از شیوه‌های گول زدن حریف برای برنده‌ شدن بهره می‌گیرد.

اگر شما از افرادی هستید که نگران هوشمندتر شدن ربات‌ها و رشد یادگیری در هوش مصنوعی هستید، حتما این خبر برای شما نگران‌کننده‌ خواهد بود. هوش مصنوعی دانشگاه کارنگی که Libratus نام داشت و در ماه ژانویه (دی ماه 95) توانست عده‌ای از پوکربازهای حرفه‌ای را شکست دهد، از روش معمولی آموزش دیده بود. این هوش مصنوعی قوانین و قواعد بازی را در حافظه خود داشت و در هنگام بازی، به محاسبه احتمالات و قوانین می‌پرداخت و با این شیوه توانست حریفان انسانی خود را شکست دهد.
اکنون پژوهشگران چینی هوش مصنوعی‌ای ساخته‌اند که Lengpudashi نام دارد. معنی این نام «استاد پوکر خونسرد» است و واقعا می‌تواند مانند یک انسان پوکر بازی کند. این هوش مصنوعی در یک آزمایش توانست تیمی متشکل از پوکربازهای حرفه‌ای جهان و مهندسان علوم کامپیوتر و برنامه‌نویس‌ها را شکست دهد. استراتژی انسان‌ها در این آزمون این بود که روش‌های یادگیری هوش مصنوعی را به‌دقت زیر نظر گرفتند تا مبادا استراتژی‌های آنها را یاد بگیرد اما این هوش توانست از روش خود آنها برای شکست‌دادنشان استفاده کند.
این هوش مصنوعی پس از 36 هزار ساعت بازی با این تیم، موفق شد با استفاده از روش «بلوف» بازی را به سود خود به‌ پایان برساند. در این روش وقتی کارت‌های بازی خوبی در اختیار بازیکن نیست، شرط‌بندی روی بازی را افزایش می‌دهد و وانمود می‌کند که کارت‌های خوبی در دست دارد. این نوع بازی کردن برخلاف بازی شطرنج و گو قانون و پیش‌بینی‌های مبتنی بر اصول خاصی ندارد و نیازمند یک هوشیاری انسانی‌ است اما اکنون ماشین توانسته به این سطح از آگاهی دست پیدا کند.

➖➖➖➖➖➖➖➖
🆔: @HomeAI