دادستان کل کشور:

دادستان کل کشور:
✅مردم هیچ اعتمادی به موسسات مالی نداشته باشند/ عذر بانک مرکزی در عدم نظارت پذیرفته نیست
@lawpress
وی در رابطه با مسائل بانکی و معوقات و پرونده هایی که به موسسات پولی و اعتباری برمی‌گردد، گفت: با پرونده‌های بسیار گسترده و پیچیده مواجه هستیم. تقریبا هر هفته با این حوادث و جریانات روبه‌رو هستیم که به خاطر کم کاری برخی دستگاه ها، مردم و بانک مرکزی و دستاه قضایی گرفتار می شوند. در جلسات متعدد شورای پول و اعتبار مطرح کردیم و خواستیم نظارت بانک مرکزی بر موسسات بیشتر شود. خوشبختانه در طول یکسال گذشته نظارت بانک مرکزی افزایش یافته و پرونده یکسری بانک‌ها در هیئت انتظامی بانک مرکزی مطرح است. ما هم به اعتبار اینکه عضو این هیئت هستیم، به جد مسئله را پیگیری می کنیم. بانک هایی که تخلف کنند مطئن باشند، برخورد می شود. فعلا اسمی از بانک‌ها نمی‌برم اما پرونده تعدادی از بانک دولتی و خصوصی در هیئت انتظامی مطرح است.

دادستان کل کشور ادامه داد: در ارتباط با موسسات پولی هم دو نکته وجود دارد؛ به مردم عزیز می‌گویم که هیچ اعتبار و اعتمادی به موسسات پولی نداشته باشند. موسسات تا زمانی که مجوز واقعی نداشته باشند و عملکرد مثبت نداشته باشند، مردم خود را گرفتار این موسسات زالو صفت نکنند. هم دستگاه قضایی و هم مردم را گرفتار کردند. بنابراین مردم بدانند که پول و سرمایه خود را به دست گرگ هایی ندهند که بدست منافع خود هستند. موسساتی که میلیاردها از سرمایه و پول های مردم را گرفتند و معلوم نیست چکار کردند.

منتظری افزود: بانک مرکزی می گوید نیروی لازم را برای نظارت ندارد که این عذر پذیرفته نیست. با هماهنگی و تعامل بانک مرکزی و نیروی انتظامی، می توان موسسات تشکیل شده در گوشه و کنار شهرها را بررسی کرد تا ببینند مجوز دارند یا خیر. اخیرا به دادستان ها اعلام کردیم با همکاری نیروی انتظامی در سراسر کشور، موسسات افتتاح شده را مورد بررسی قرار دهند و موسسات غیر مجاز را ببندند/تسنيم

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress