✅طرح دستیار قضایی در مرحله تصویب قرار دارد

✅طرح دستیار قضایی در مرحله تصویب قرار دارد
@lawpress

به گزارش ایلنا، وحید میرحسینی مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضاییه در اولین همایش نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری دادگستری مازندران که با حضور مدیران دفا‌تر شعب حوزه‌های قضایی استان در ساری برگزار شد، با بیان اینکه در نظارت و ارزشیابی، نظامی مشارکتی، حمایتی و اقناع کننده را دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: کارکنان اداری دستگاه قضایی باید در حوزه رفتار و عملکرد تقویت شوند و در صورت نیاز آموزش‌های لازم برای آنان صورت گیرد.

او با بیان اینکه علل مشکلات موجود در فعالیت‌های کارمندان اداری توسط واحد نظارت و ارزشیابی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: طی سال‌های اخیر نظارت و ارزشیابی دقیقی در حوزه کارمندان اداری دستگاه قضایی نداشته‌ایم که در دو سال اخیر این وضعیت به مطلوب نزدیک شده است.

میرحسینی همچنین با بیان اینکه باید برای کارکنان اداری قوه قضائیه به طور دقیق برنامه ریزی شود، خاطرنشان کرد: برای شناسایی مشکلات و نقاط ضعف و قوت کارکنان بازرسی‌هایی صورت گرفته که برای اولین بار این مهم توسط خود مدیران دفا‌تر انجام شده است.

او با تاکید بر این مطلب که نظارت و ارزشیابی، فعالیتی مشارکتی، مشورتی، حمایتی و صیانتی است، اظهار کرد: مسیر حرکتی پیشرفت مدیران دفا‌تر باید بر اساس تجربیات و توان فنی آن‌ها درجه بندی شود.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضاییه یادآور شد: طرح دستیار قضایی نیز در راستای پیشرفت مدیران دفا‌تر به مراجع ذیربط ارائه شده و در مرحله تصویب قرار دارد.

میرحسینی افزود: فرم‌های ارزشیابی کارکنان اداری نیز به صورت سیستمی مورد طراحی قرار گرفته و ان شاء الله عملکرد سال ۹۵ به صورت سیستمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه برنامه‌های ارزشیابی و نظارت در سه محور ارزشیابی، بازرسی و پاسخگویی به شکایات مردم طراحی شده است، گفت: بازرسی باید با نگاه اصلاح و تبادل تجربیات انجام شود.

میرحسینی ادامه داد: در راستای ارزیابی عملکرد کارکنان و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن‌ها، برای کارکنان اداری نیز مانند همکاران قضایی، کارنامه اداری تهیه شده که در پایان سال به صورت محرمانه در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress