میرزایی نکو:

میرزایی نکو:
✅بعید است شورای نگهبان با انتخابات الکترونیکی ریاست جمهوری موافقت کند/ مجلس تلاش دارد انتخابات شورای شهر و روستا حداقل در تهران الکترونیکی باشد

عضو کمیسیون شوراها موافقت شورای نگهبان با انتخابات الکترونیکی ریاست جمهوری را بعید خواند.

قاسم میرزایی‌نکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحث برگزاری انتخابات سال 96 به صورت الکترونیک اظهار داشت: باید یادآور شد که تهران در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی پایلوت انتخابات الکترونیکی بود به این صورت که کنار صندوق های سنتی، تجهیزات الکترونیکی برای بررسی خطا و اشتباه این روش وجود داشت.

نماینده مردم دماوند و فیروکوه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: نتیجه الکترونیکی با سنتی تفاوت قابل توجهی نداشت و تنها برای ارزیابی ابزارهای الکترونیکی، چنین تصمیمی گرفته شد و اکنون می دانیم که باید تا حدودی ابزارها را تقویت کنیم و تجهیزات مان را کامل کنیم.

وی با اشاره به اینکه معاون استانداری تاکید داشت انتخابات سال آینده در تهران الکترونیکی می شود، گفت: برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در انتخابات شورای شهر و روستا، مجلس تصمیم گیرنده است و ما در نظر داریم بعد از تعطیلات مجلس نشست هایی برای این موضوع داشته باشیم.

این نماینده با بیان اینکه برگزاری انتخابات شوراها با ریاست جمهوری متفاوت است، اظهار داشت: ما در مجلس تلاش داریم که انتخابات شورای شهر و روستاها به صورت الکترونیکی برگزاری شود و حداقل استان تهران و شهرستان های آن در سال 96 پایلوت انتخابات الکترونیکی در کشور باشد.

میرزایی نکو تاکید کرد: البته انتخابات ریاست جمهوری در حوزه اختیارات و وظایف مجلس نیست و باید شورای نگهبان و وزارت کشور با تعامل دوجانبه به نتیجه برسند اما تصور می کنم این دوره نیز شواری نگهبان با انتخابات الکترونیکی در ریاست جمهوری موافقت نکند.

وی گفت: با مخالفت شورای نگهبان در نهایت وزارت کشور تصمیم می گیرد مانند گذشته به صورت پایلوتی این روش را محک بزند تا ایرادات گرفته شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اما در مجلس تصمیم بر این است که انتخابات شورای شهر و روستا حداقل در تهران به صورت الکترونیک برگزار شود.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress