ریس کل دادگستری اصفهان خبرداد.. ✅اجباری شدن ثبت نام در طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی

ريس كل دادگستری اصفهان خبرداد

✅اجباری شدن ثبت نام در طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، رئیس کل دادگستری استان اصفهان از اجباری شدن ثبت نام در طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در آینده نزدیک خبرداد و گفت: ابلاغ اوراق قضایی به صورت سنتی مشکلات زیادی در برداشت که به اطاله دادرسی می توان اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر تسریع در امر ابلاغ اوراق قضایی و رفع اطاله دادرسی افزایش امنیت و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی در این حوزه از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

رئیس دستگاه قضایی استان در تشریح شیوه و روش کار در این طرح گفت: وکلا، کارشناسان و اصحاب دعوی در پرونده ها ابتدا با مراجعه به سامانه این طرح به آدرس الکترونیگی sana.adliran.ir مراحل ثبت نام را انجام داده سپس در مراکز تعیین شده از سوی دادگستری و دفاتر خدمات الکترونیک مستقر در نقاط مختلف سطح شهر، نسبت به احراز شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی و سایر مشخصات هویتی خود اقدام و شناسه قضایی(رمز شخصی) را از طریق پیامک دریافت نموده و با این شناسه با مراجعه به سامانه ابلاغ قادر خواهند بود کلیه اوراق قضایی خود را ملاحظه کنند.

خسروی وفا آغاز و اجرایی شدن این طرح را بر اساس مصوبه و آیین نامه «نحوه استفاده از سامانه های رایانه ای مخابراتی موضوع ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری» اعلام کرد وگفت: در حال حاضر در مرحله اول، ثبت این طرح در محل دادگستری استان آغاز شده و به زودی محاکم نیز نسبت به ارسال الکترونیکی اوراق قضایی و ابلاغیه به شناسه ها اقدام خواهند نمود.

این مسئول عالی قضایی از مراجعان به دادگستری خواست با عنایت به اجباری شدن ثبت نام در این طرح در آینده نزدیک به منظور بهره مندی از مزایای این طرح و اینکه دیگر اوراق قضایی به صورت سنتی به آدرس محل سکونت و کار افراد ارسال نخواهد شد نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress