✅صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۹

✅صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
@Lawpress

🔹در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۹جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به دستور جلسه اعلامی به شرح ذیل بحث و اتخاذ تصمیم شد:

🔹بدواً ریاست اتحادیه ضمن بیان تبریک سال نو و خیر مقدم به مدعوین، از کلیه کانونهایی که با عنایت به رسالت اجتماعی خود به انحاء مختلف مبادرت به همیاری با هموطنان سیل زده نموده اند، علی الخصوص کانونهای محترم گلستان، فارس و کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و خوزستان، قدردانی کرده، همچنین گزارشی از پیگیری های مربوط به امور جاری اتحادیه، طرح های مربوط به اصلاح قوانین وکالت که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و ارتباط با قوای سه گانه و بودجه معاضدتی ارائه شد.

🔹سپس جلسه وارد دستور شد.

۱- اصلاح شرح وظایف کارآموزی

پیشنهادات اصلاحی شرح وظایف کارآموزی با حضور اعضای محترم کارگروه به صورت تفصیلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی نسبت به پیشنهاد کارگروه تصویب شد و مقرر گردید به سی و دومین اجلاس هیأت عمومی برای تصویب نهایی پیشنهاد شود.

۲- آسیب شناسی و بررسی راهکارهای ارتقاء کیفی آزمون ورودی کارآموزی وکالت

مقرر شد کارگروهی به انتخاب هیأت رئیسه اتحادیه آسیب شناسی و راهکارهای ارتقاء کیفی آزمون ورودی کارآموزی وکالت را ظرف ۶ ماه مورد بررسی قرار داده و پیشنهادهای نهایی را از طریق هیأت رئیسه به شورای اجرایی ارائه دهند.

۳- انتخاب اعضای کمیسیون های ورزش و بین الملل

با توجه به طولانی شدن مذاکرات مربوط به اصلاح شرح وظایف کارآموزی مقرر شد در جلسه آتی شورای اجرایی مطرح شود.

۴- پیشنهاد جناب آقای دکتر رضایی نائب رئیس محترم اتحادیه در مورد چاپ اوراق متحد الشکل

الف) چاپ اوراق متحد الشکل (شامل: وکالت نامه و قرار داد، پروانه وکالت، کارت شناسایی وکلا و پروانه کارآموزی) به صورت متمرکز با لحاظ مشخصه های هر کانون توسط اتحادیه به تصویب رسید و مقرر شد برای اتخاذ تصمیم نهایی در اجلاس هیأت عمومی یزد مطرح شود.

ب) به پیشنهاد جناب آقای حجتی رئیس محترم کانون البرز مقرر شد موضوع متحد الشکل شدن تابلو دفاتر وکلا در دستور اجلاس هیأت عمومی یزد مطرح شود.

۵- قرارداد پشتیبانی سال ۱۳۹۷ فاز یک اتوماسیون

الف) با تسویه قرارداد پشتیبانی سال ۱۳۹۷ با افزایش تا سقف ۱۰% نسبت به سال ۱۳۹۶ موافقت شد.

ب) مقرر شد تصمیم نهایی راجع به وضعیت اتوماسیون در جلسه روسای کانون ها در نیمه اول سال ۱۳۹۸ اتخاذ شود.

۶- سایر مواردی که کانونها اعلام فرمایند

الف) با تمدید تفاهم نامه همکاری معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری موافقت شد.

ب) پیشنهاد جناب آقای مهدی کریمی در مورد اصلاح سقف مجاز برای وکالت کارآموزان مطرح و مقرر شد در دستور کار همایش هیأت عمومی در یزد قرار گیرد.

🔹کانون های غایب: لرستان (با اعلام قبلی) ، کرمان (کنسل شدن پرواز)، یزد/روابط عمومی اسکودا


✅لينك عضويت در كانال تلگرام🔻
‏https://telegram.me/lawpress


◀️اینستاگرام🔻
‏www.instagram.com/lawpress_page