✅پرونده تخلفات گمرک پرویزخان شفاف سازی می‌شود/ ورود کمیسیون اصل ۹۰ در صورت ضرورت

✅پرونده تخلفات گمرک پرویزخان شفاف سازی می شود/ ورود کمیسیون اصل ۹۰ در صورت ضرورت

عضوکمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با اشاره به دستگیری ۱۰نفر از کارکنان گمرک پرویزخان کرمانشاه به دلیل تخلفات گسترده گمرکی گفت:این پرونده فساد در مراحل ابتدایی بررسی قرار دارد و در صورت ضرورت و ارائه گزارش به کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون قطعا به این پرونده فساد وارد می شود.

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستگیری 10نفر از کارکنان گمرک پرویزخان کرمانشاه به دلیل تخلفات گسترده گمرکی گفت:این پرونده فساد اقتصادی درمراحل ابتدایی بررسی قرار دارد و پس از رسیدگی ها ابعاد این فساد شفاف و روشن می شود و زوایای جزیی این فساد پس از بررسی های دستگاه قضایی به اطلاع مردم می رسد.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه نظارت حاکمیتی و صحیحی بر تمامی گمرک های کشور اعمال می شود، افزود:نمایان شدن این پرونده فساد دستاورد نظارت گمرک و دستگاه های نظارتی همانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران است که بدون هیچ تعارف و اغماضی پرونده های فساد را آشکار می کنند.

قوه قضاییه با قاطعیت در پرونده گمرک پرویزخان وارد شده است

تجری با اشاره به اینکه کارمندان گمرک امانتدار مردم هستند، ادامه داد:قوه قضاییه نیز با قاطعیت در این پرونده وارد شده و به وظایف قضایی خود عمل می کند و پرونده ها را به بهانه های مختلف،ضرورت ها و مصلحت ها تحت الشعاع قرار نمی دهد.

وی با بیان اینکه برخوردهای قاطع با پرونده های فساد درس عبرتی برای سایر متخلفان می شود، یادآور شد:وجود دستگاه قضایی و برخوردهای قاطع سبب می شود،اگر تخلف کوچکی توسط افراد رخ داد و این تخلف آشکار نشده، فرد متخلف به رویه اشتباه خود ادامه دهد، زیرا در هر صورت روزی تخلف این افراد به بدترین شکل نمایان می شود.

دستگاه قضایی میزان مشارکت و دخالت افراد مختلف در گمرک پرویزخان را شفاف می کند

تجری با تاکید براینکه دستگاه قضایی و ضابطین قضایی میزان مشارکت و دخالت افراد مختلف را تشریح کرده و و برخورد لازم را با متخلفان خواهند داشت،افزود: برخورد قاطع با متخلفان،پیام بازدارندگی و سلامت برای مدیریت جامعه دارد و سبب می شود،افراد احساس کنند که به خاطر اعمالشان بازخواست شده و از همین رو باید پاسخگوی اقدامات و کارهای خود باشند.

وی ادامه داد: رویکرد دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه ارزشمند است و با این اقدامات افراد سالم و بی گناه آسیب نمی بییند و افراد متخلف به سزای اعمال خود می رسند.

باید از موازی کاری در بررسی فساد پرویزخان جلوگیری شود

این نماینده مردم در مجلس دهم،در خصوص بررسی این پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد:در صورت ضرورت و ارائه گزارش به کمیسیون اصل 90، کمیسیون قطعا به این پرونده وارد می شود،اما زمانی که دستگاه قضایی با جدیت کار خود را پیش می برد، نیازی به ورود کمیسیون اصل 90 نیست.

عضوکمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه کمیسیون متبوعش برای اجرای قانون و جلوگیری از تکرار حوادث این چنینی درصورت لزوم وارد می شود،تصریح کرد: به روند بررسی دستگاه قضایی اعتماد وجود دارد، بنابراین باید از موازی کاری جلوگیری شود و قطعا با برخورد قاطع دستگاه قضایی به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress