✅نشست مشترک کانون وکلا با معاونت امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان امور مالیاتی

✅نشست مشترك كانون وكلا با معاونت امور اقتصادي و دارايي و رييس سازمان امور مالياتي
@Lawpress

پیرو نامه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ و با پیگیری رئیس محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ، جلسه ای با حضور دکتر امیر حسین آبادی ، سنجر فخری ، صمد زاهدپاشا ، فرشاد خلعتبری و محسن بزرگي در دفتر معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس محترم سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر تقوی نژاد رسالت وکلا را که دفاع از حق مردم است خطیر و ارزشمند توصیف کرد و آمادگی خود را جهت هرگونه مساعدت قانونی اعلام داشت.

در ادامه جلسه دکتر حسین آبادی صدور جریمه عدم ارائه فهرست معاملات فصلی برای وکلا را غیر قانونی توصیف کرد و با توجه به آراء هیأت عمومی دیوان عدالت اداری خواستار صدور بخشنامه ای متضمن منع حوزه های مالیاتی از صدور برگ جریمه عدم ارائه فهرست معاملات فصلی شد که دکتر تقوی نژاد با پذیرش استدلال، با درخواست مزبور موافقت نمود.

همچنین در مورد تدوین فرمول واحد برای تعیین مالیات وکلا ، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پیشنهاد شد کارگروه مشترکی تشکیل و زمینه های همکاری وکلا با سازمان امور مالیاتی و نیز تدوین فرمول محاسبه مالیات وکلا و مباحث آموزش مالیاتی بررسی و متن نهایی تفاهم نامه بین کانون و سازمان تنظیم نمایند که مورد موافقت دکتر تقوی نژاد قرار گرفت.

🔹نقل از کانال دانستنیهای مالیاتی وکلا

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress