سخنگوی قوه‌قضاییه:. ✅پذیرش قاضی بازنشسته بدون هیچ شرطی به عنوان وکیل رانت ایجاد می‌کند

سخنگوی قوه‌قضاییه:
✅پذیرش قاضی بازنشسته بدون هیچ شرطی به عنوان وکیل رانت ایجاد می‌کند
@Lawpress

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: وقتی یک قاضی بازنشسته، بدون هیچ شرطی، وکیل می‌شود، این کار ایجاد رانت می‌کند.


🔹حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، اظهار کرد: اعتقادم این است که اطلاعات حقوقی مردم بالا برود که کمتر به وکیل نیاز پیدا کنند اما به هر حال نیاز پیدا میکنند و این کار باید تسهیل شود. قوه قضاییه سال‌های قبل لایحه جامع وکالت را تهیه کرد که کلی در دولت معطل شد و آخر هم تصویب نشد. ماده 178 پیش بینی شد که خیلی خوب بود و امکاناتی هم برای کارشناسان حقوقی ادارات قایل شدند. قیمت حق الوکاله در برخی موارد بسیار بالاست. مثلا 4 وکیل بابک زنجانی بابت 26 جلسه 1 میلیارد و 400 میلیون گرفتند که میزان و معیار آن معلوم نیست و میگویند که کارهای دیگری هم برای او انجام دادهاند.

🔹وی همچین با گریزی به فعالیت قضات بازنشسته به عنوان وکیل گفت: قاضی که در قوه قضاییه بازنشست می شود و بدون هیچ شرطی وکیل می شود ایجاد رانت می کند. مثلا درباره زمین غرب تهران بابک زنجانی بین 240 میلیارد تا 8 هزار میلیارد تومان کارشناسی شده که اصلا قابل قبول نیست.

🔹سخنگوی قوه‌قضاییه درباره شکایت خاتمی علیه کیهان گفت: دادستان و مرکز رسانه اظهار بیاطلاعی کردند، خود حسین شریعتمداری هم گفت شنیدهام و دفاعیاتم را آماده کردهام. کلاسه 88 ب ن 394 را شرق به ما اعلام کرد که دستور بررسی دادهام.

🔹محسنی‌اژه‌ای درباره بازداشت وکلایی مانند شعله سعدی گفت: این افراد صرفا به خاطر حضور در تجمع دستگیر نشدند. مهم این است که مجوز باشد یا نه و مجوز برای کی و کجا باشد و چه کارهایی صورت بگیرد و چه حرفهایی زده شود.
اگر توهینی نباشد و ضرری به کسی وارد نشود حتما برخورد نمی شود/تسنیم


✅لينك عضويت در كانال تلگرام🔻
‏https://telegram.me/lawpress


◀️اینستاگرام🔻
‏www.instagram.com/lawpress_page