فوتبال و جرائم زیست محیطی محسن زهری ✅شاید در نگاه اول، تصور کنیم که مباحث زیست محیطی چه ربطی به فوتبال دارد و اساسا حوزه جامعه شنا

فوتبال و جرائم زیست محیطی محسن زهری ✅شاید در نگاه اول، تصور کنیم که مباحث زیست محیطی چه ربطی به فوتبال دارد و اساسا حوزه جامعه شناسی ورزش با جامعه شناسی محیط زیست کاملا از هم جداست، اما باید بدانیم که فوتبال با عنایت به توجه به استقبال و عمومیت بسیار زیاد، بهترین سرپوش برای مسائل و جرائم زیست محیطی است. برای شفافیت بیشتر این موضوع، از یکی از آلوده ترین استان های کشور به لحاظ زیست محیطی نام میبریم؛ استان خوزستان. برای سايلنت گذاشتن مردم و پر کردن چالش های زیست محیطی، آنها را سرگرم و مشغول تشویق تیم های مورد نظر خویش کردند. به همین دلیل است که 4 تیم در لیگ برتر، 2 تیم در لیگ یک، 4 تیم در لیگ دو، 5 تیم در لیگ سه، 3 تیم در لیگ برتر امید، 2 تیم در لیگ برتر جوانان فوتبال و 2 تیم در لیگ برتر فوتسال دارند. برای اینکه بهتر بتوانیم به عمق مسئله پی ببریم، ما تیم های یک استان دیگر را مقایسه می کنیم، استان یزد؛ تنها یک تیم آن هم در مرحله اول لیگ سه از این استان است. شاید فکر کنیم انتخاب یزد، عامدانه بوده است. بهمین دلیل وضعیت یک استان متمول دیگر را بررسی میکنیم، استان اصفهان؛ 2 تیم در لیگ برتر، 2 تیم در مرحله اول لیگ سه و 1 تیم در مرحله دوم لیگ سه، 1 تیم در لیگ برتر امید و 2 تیم در لیگ برتر جوانان فوتبال و 1 تیم در لیگ برتر فوتسال از آن این استان می باشد. این در حالیست که فوتبال ایران در دست باند مخوف اصفهانی است. اگر بگوئیم تعداد تیم های استان اصفهان به هیچ وجه کم نیست، پربیراه نگفته ایم و ما نباید دنبال علت کمبود تیم در این استان باشیم. پس مسئله کجاست؟
✅ تعداد تیم های استان خوزستان بیش از حد و سرسام آور است. هرچند که خود این امر دلایل تاریخی و فرهنگی بیشماری دارد، اما یک پروفن خوبی برای مردم فوتبال دوست خوزستان در برابر مسائل زیست محیطی است. این امر ما را به یک استنتاج ظریف و هوشمندانه می کشاند؛ از همین الان با صدایی بلند و رسا برای مردم فوتبال دوست شهرهایی که در آن جرائم زیست محیطی بسیاری در آن انجام می شود، می توانیم، پیام آور یک شادی باشیم؛ به زودی در لیگ برتر تیم خواهید داشت. راضی باشید از ما. بهتر و سریعتر از این نمی توانستیم صاحب تيمتان کنیم. چه مبادله ی برابری! محیط زیست خود را بدهید، بهتان تیم های لیگي بدهیم. بهانه نگیرید دیگر! یک تیم هم در لیگ یک بهتون لطف میکنیم. آتش زديم به مالمان، گور سیاه! فقط سکوت کنید و تا میتوانید نفهمید، تا ما به اهداف شوم مان برسیم.

✅واقعا فکر کردید که هر متروپلينی که معضلات زیست محیطی را در قالب شرکت های و صنایع مختلف به شهرهای کوچک آورده است، واقعا عاشق چشم و ابروی شما است! هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد.
شرمنده از اتاق فرمان، دارند صدایم میزنند، میگویند اگر دوست داری ناهار امروز را راحت بخوری، جمعش کن سریع!