خفه شده در دموکراسی!.. چون یکی منو ریپورت کرده ‌که طرفدار سلیمانی هستم

خفه شده در دموکراسی!

الان بیشتر از سه هفته شده که اینستاگرام اکانت من رو محدود کرده و نمیتونم لایو بزارم.
چون یکی منو ریپورت کرده ‌که طرفدار سلیمانی هستم.
پارسال یه پست گذاشتم (اینجا) و توش نوشتم توی بازی شطرنج کسی شاه رو نمیکشه، چون اگه شاه رو بزنی باید با سرباز و سپاه سردرگم بازی کنی.
اونوقت این مردم و دیگران هستند که بیشترین دود توی چشمشون میره‌. یه سری آدم کم سواد هم فکر کردن من میگم سلیمانی شاه بوده!
هنوز چند روزی از پست من نگذشته بود که همون سپاه سردرگم زد هواپیما اوکراینی رو انداخت و متاسفانه باز هم این تحلیل‌های لعنتی من درست از آب دراومد.

بعد از اون پست و پستهایی درمورد ترامپ و ... کلی آدم بی سواد بدون اینکه درکی از نوشته‌های من داشته باشند، بهم توهین کردن و من رو طرفدار جمهوری اسلامی و سرسپرده و ... خطاب کردن.
مثل خیلی از نوشته های دیگه که باعث شد موافقین جمهوری اسلامی، من رو خارج نشین بی‌غم و مخالف رژیم خطاب کنند.
اما مسئله اینجاست که من یه تحلیلگرم و همه چیز رو خاکستری میبینم، نه سیاه و سفید. پس هرجا و هرکسی ارزشی درست کنه و یا ارزشی رو نابود کنه میبینم و مینویسم.
یادتون باشه اونهایی که همش حرف از شورش و انقلاب میزنن، یا دعا میکنن ترامپ و نتانیاهو و ... به ایران حمله کنن، یا آرزو میکنن فشار روی دوش مردم انقدر زیاد بشه که از فلاکت و بدبختی بریزن توی خیابون. اینها مشابه همونهایی هستند که ۴۲سال پیش انقلاب کردن. اینها هم نمیدونن چی میخوان. فقط میدونن چی نمیخوان.
اینها هم پتانسیل سرکوبگری، شکنجه‌ وقتل رو دارند. فقط قدرت دستشون نیست.
یاد بگیریم توی دهن دیگران نزنیم و صدای هر مخالفی رو خفه نکنیم. اونوقته که میتونیم به آینده ایران امیدوار باشیم.
از من به شما نصیحت، اگه دیدید جایی که هستید دارید فقط صدای خودتون رو میشنوید، بدونید توی راهرو جهنم ایستادید.

سهند بهنام، ۲ فوریه ۲۰۲۱