به نظر من بعد از سیلهای اخیر، با توجه به ویرانی خانه‌های روستایی در بخشهایی از کشور

به نظر من بعد از سیلهای اخیر، با توجه به ویرانی خانه‌های روستایی در بخشهایی از کشور. استارتاپ‌هایی که توان ساخت و برپایی سریع خانه های سبک و پیش‌ساخته با هزینه کم را داشته باشند، خیلی موفق خواهند بود.
من شرکتهای زیادی رو تو آلمان میشناسم که امکان انتقال دانش فنی از طریق اونها به داخل کشور هست. و همینطور کلی شرکت داخلی که با کمی سرمایه گذاری میشه ازشون برای تولید پنل‌ها و اجزا ساختمان استفاده کرد.
برای بازگشت سرمایه هم میشه از روستایی‌ها زمین گرفت. این بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در مناطق سیل و زلزله زده‌است. چون اکثر این مناطق زمینهای خوب و مستعدی دارند و مردم این مناطق درصورت تامین مسکن به روستاها بر میگردن.
من فکر میکنم الان وقت خوبیه که حتی با دولت تفاهم نامه بست، چون بشدت توش موندن.
کیفیت خاک و آب مناطق سیل و زلزله زده خیلی خوبه و بخاطر حذف مشاغل کاذبی که این سالها توشون بوجود اومده بود، الان نیروی انسانی خوبی برای کشاورزی اونجا وجود داره و از طرفی هم ارزش مواد تولیدی کشاورزی توی ایران خیلی بالا رفته.
میشه توی تفاهم نامه حتی بصورت دراز مدت از دولت حق آب، عدم پرداخت مالیات، عدم پرداخت بیمه تامین اجتماعی و کلی امتیاز گرفت
اینجا شرکتهای آلمانی در به در دنبال شرایط خاص توی کشورهای ضعیف میگردن که برن و از دولتها امتیازات خیلی ویژه بگیرند و توشون سرمایه گذاری کنند.
الان شما میتونید حق آب، برق، معافیتهای گمرکی، مالیاتی، ... از دولت بگیرید. از دولت و خود مردم زمین بگیرید. از نیروی انسانی مهیا و ارزون مناطق استفاده کنید و هم کلی برای این مناطق آبادانی و زندگی درست کنید و هم کلی سرمایه گذاری خوب کنید.
کلی آدم میبینم که الان دارن بر خلاف جهت آب پول میارن تو ایران سرمایه گذاری میکنند.
بعد از حمله ملخها و سیلها و سرمازدگی اخیر ۸۰ میلیون‌ آدم به شدت به محصولات کشاورزی بزودی نیاز پیدا میکنند. الان زمان کشاورزی مدیریت شده است.
یه دوست آلمانی که اینجا سرمایه گذار خطرپذیر موفقیه وقتی بهش گفتم، گفت اگه تحریم نبودید خودم سرمایه گذاری میکردم.
پول از این شرایط در میاد. همش که اپ و وب سایت نیست.
دولت ورشکسته با دورنمای عدم تحقق درآمد نفتی در آینده نزدیک، یعنی قدرت چانه زنی بالا برای سرمایه گذاری.
@dotDE