⁠مرگ برایان ولز. -----

⁠مرگ برایان ولز. -----

مرگ برایان ولز
-----
قسمت سوم و آخر


⁣روتشتاین به مارجوری گفته بود در ازای ۲۵۰ هزار دلار ما این قتل رو انجام میدیم. مارجوری که پول نداشت، نقشه دزدی از بانک به سرش زد. گفت اصلا ساخت اون گردنبند عجیب و غریب و اسلحه‌ی عصایی و بقیه ماجراها کار خودش روتشتاین بود. مارجوری اما کمکش کرده بود که نقشه پیش بره.

⁣پلیس با انجام کلی مصاحبه و چیدن پازل، متوجه شد که خود برایان ولز هم از اول نقشه در این داستان شریک بوده و اونطوری که فکر میکردیم بی‌گناه نبوده. قضیه برایان هم این بود که به پول نیاز داشت و دوست اینا بود اما بهش دروغ گفته بودن: فکر میکرد بمب فیکه و واقعی نیست.

⁣مارجوری و روتشتاین نقشه رو طوری چیده بودن که اگه برایان هنگام دزدی دستگیر شد، بگه که من بی‌تقصیرم و فقط دستورات رو دنبال می‌کنم وگرنه بمب منفجر میشه. در چند نقطه شهر کاغذ گذاشته بودن که پلیس رو دور خودشون بچرخونن و نقشه لو نره.

⁣اما جسد جیمز رودن چرا تو فریزر بود؟ رودن هم از اول تو این داستان سهیم بود اما به کله‌ش زده بود که میرم به پلیس میگم. روتشتاین و مارجوری کشته بودنش و اون داستان دوست پسر سابق و اینا کلا دروغ بود. شاید اگر روتشتاین اون تماس رو با پلیس نمی‌گرفت، هیچوقت این قضیه لو نمیرفت.

⁣پرونده هفت سال طول کشید. نهایتا چند نفر که در تهیه و تدارک این پلن نقش داشتن دستگیر شدن. نفر اصلی که همین مارجوری بود به اتهام چند قتل از دهه هشتاد تا همین آخری به حبس طولانی محکوم شد. در نهایت سال ۲۰۱۷ بر اثر بیماری در زندان میمیره.

⁣این پرونده خیلی مفصله. برایان ولز خودش پاش چند جا گیر بوده و در سرقت دست داشت فقط کلاه سرش گذاشتن. آدمای دیگری درگیر بودن و کلا پرونده‌ی پیچیده‌ایه. برای جزئیات بیشتر و دیدن تصاویر واقعی مستند Evil Genius از نتفلیکس رو ببینید.


پرونده در ویکی پدیا

گزارش این پرونده در مجله وایرد


تریلر مستند نت فلیکس در یوتیوب

------
@friedrish