‏. قسمت اول:

#کوچسرفینگ
‏#couchsurfing
قسمت اول:

کوچسرفینگ یا کاناپه‌گردی، یک وبسایت گردشگری بین‌المللی است که اساسش بر علاقه مردم کل جهان به مهمان‌نوازی و تبادل بین فرهنگها بنا شده.
این سایت با عضوگیری از افراد سراسر جهان، امکان اقامت رایگان رو برای هر فرد عضو این سایت فراهم میکنه و البته شعار این وبسایت اقامت رایگان نیست، بلکه تجربه اقامت با یک فرد محلی رو شعار خودش قرار داده.
یکی از جذابیت‌های سفر، ارتباط با مردم محلی شهر مقصد و تبادل فرهنگ با اونهاست. البته این موضوع خیلی به سبک سفر و اولویتها و علاقه‌مندیهای افراد بستگی داره.
برای مثال اگر کسی اولویتش بازدید از اماکن عمومی، موزه‌ها، جاذبه‌های تاریخی و یا طبیعی باشه خب مسلما استفاده از کوچسرفینگ ممکنه خیلی براش کارایی نداشته باشه و شاید وقتش هم حتی گرفته شه!!
نحوه عضوگیری در سایت بسیار آسونه که البته این سایت در ایران فیلتر شده و با فیلترشکن میشه ازش استفاده کرد.
نکاتی که برای استفاده از سایت باید بدانیم:
* پروفایلمون رو خیلی کامل و با توضیحات دقیق از خودمون، تواناییها و اهدافمون ایجاد کنیم. شرح درستی از منزل، اتاق، کاناپه و ... که میتونیم پذیرای مهمان باشیم رو بنویسیم.
* در این وبسایت اجباری برای میزبان بودن نیست ولی مسلما نمیشه همیشه مهمان بود و بعد از مدتی میزبانهایی که براشون درخواست میدید به این قضیه دقت میکنن که شما هیچگاه میزبان نبودید و این مطلب حس خوبی برای اونها نداره!
* برای پیدا کردن میزبان و یا حتی مهمانی که بخوایم دعوتش کنیم کافیه در قسمت مورد نظر سرچ کنیم.
* نوشتن درخواست مهمان شدن، حتما باید براساس پروفایل میزبان باشه و متن نامه‌ای که برای میزبانها میفرستید خیلی اهمیت داره و حتی میتونه تضمین کننده رد و یا قبول شما از طرف میزبان باشه.
* همه اعضا، یک توصیه‌نامه و یا refrence در سایت دارن که اگر کسی مهمان و یا میزبان شخص بوده میتونه بدون دخالت و یا اصلاح صاحب پروفایل ، بنویسه و به همه نمایش داده میشه.
* هر شخص میتونه سالانه مبلغ ۲۰ دلار رو به حساب سایت واریز کنه و سایت هم از این طریق میتونه هویت واقعی شخص و آدرسش رو تایید بکنه و در صورت گرفتن این تاییده(فلش سبز) سایت بعضی امکانات بیشتر در اختیار اعضا قرار میده برای مثال تعداد درخواست بیشتر در یک روز. البته این امر اجباری نیست.
*برای فرستادن درخواست، به آخرین باری که شخصی وارد سایت شده دقت کنیم. چون نشانه فعال بودن شخص و یا برعکسشه و انرژیمون رو هدر نمیدیم.
* به آدرس منزل شخص میزبان و نزدیک بودن اون به مرکز شهر و یا وسایل نقلیه عمومی دقت کنیم تا مجبور نشیم برای رفت‌ و آمد هزینه کلانی رو پرداخت کنیم!

🔺نکتت مهم:
در صورتی که حوصله حرف‌ زدن، وقت گذاشتن نداریم، روابط عمومی خوبی ندارم، در طول اقامتمون فقط نیاز به سکوت، استراحت و یا کارهای شخصی داریم از این سایت استفاده نکنید . چون این منزل میزبان، هتل و یا اتاق شخصی شما نیست و میزبان به دلیل کنجکاوی و یا علاقه به اشنایی با افراد و فرهنگ جدید شما رو پذیرفته!
@misgry