‍ ❇️🚹 داستان پازل قدرت در ایران. ✍ محمد فاضلی

‍ ❇️🚹 داستان پازل قدرت در ایران
✍ محمد فاضلی

⬅️ کسی بین شما هست که از اوباما ، بوش یا کلینتون خبر داشته باشد ؟؟ یا کسی از رؤسای جمهور اسبق کشورهای انگلستان ، فرانسه ، آلمان و سوئد خبر دارد ؟؟ قطعا پاسخ اکثرتان خیر است ولی همۀ ما از حال تک تک وزیران و رؤسای قبلی نظام جمهوری اسلامی مطلع هستیم ، چرا ؟

شما اگر به دنبال مسئولین بلندپایۀ سابق آمریکا و اروپا بگردید خواهید دید بیشتر آنها پس از پایان مسئولیت به زندگی عادی و مشاغل قبلی خود مانند تدریس بازگشته‌اند و مانند یک شهروند کاملا عادی در میان مردم زندگی میکنند ولی در ایران داستان عجیبی برقرار است و قدرت به صورت #پازلی فسط در میان عده‌ای خاص دست به دست میشود

✴️ مثلا اگر دورۀ روحانی تمام شود قطعا در پستی دیگر او را خواهم دید همان طور که سه نسل از ما تنها اسامی افراد یکسانی را شنیده‌ایم که تا نفس آخر صاحب پست بودند و هستند : رفسنجانی ، لاریجانی ، رضایی ، روحانی ، احمدی نژاد ، ولایتی ، حدادعادل ، ناطق نوری ، شاهرودی ، زنگنه ، قالیباف ، جلیلی ، جنتی ، رئیسی ، شمخانی و . . . شاید باورش سخت باشد ولی از ابتدای انقلاب تاکنون تنها حدود چهارصد نفر این کشور را اداره کرده‌اند و و درست مثل بازی شطرنج فقط در پست‌های مختلف جابجا میشوند

مثلا ما از همین حالا می‌توانیم کاندیدهای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ را حدس بزنیم افرادی مثل جلیلی ، رئیسی ، ظریف ، جهانگیری ، قالیباف و … که احتمالا هشت نفر میشوند ، بعد سه نفر نقش قرمز ❤ و سه نفر نقش آبی 💙 را بازی میکنند و دو نفر باقیمانده نیز در نقش خنثی و سرگرمی بازی هستند که با سوت داور به شکل نمایشی به هم حمله میکنند !!

و این داستان تکراری پازل قدرت در ایران است که همچنان سفت و سخت دنبال میشود و آقازاده‌ها و #ژن‌های_خوب هم از دل همین خانواده‌ها بیرون می‌آیند نه از کُرات دیگر ... البته شاید لیاقت ما همین است وگرنه منابع انسانی(نخبگان) ، خدادادی و مالی ایران تقریبا از بیشتر کشورهای پیشرفته و دموکراتیک جهان بیشتر است !!

🔸منبع: هایلایت
#پازل_قدرت #گردش_نخبگان
✅ #سیاست_شناسی
@politicology