♦️عزت و اقتدار امروز اسلام حاصل «ولایت فقیه» است یا «نظارت فقیه»؟ سایت رجانیوز:

♦️عزت و اقتدار امروز اسلام حاصل «ولایت فقیه» است یا «نظارت فقیه»؟ سایت رجانیوز:

♦️عزت و اقتدار امروز اسلام حاصل «ولایت فقیه» است یا «نظارت فقیه»؟/ قدرت امروز آیت‌الله سیستانی در عراق از ولایت برمی‌خیزد یا نظارت؟

سایت رجانیوز:

🔸هر جایی که مرجعیت به موفقیتی در عرصه سیاسی و اجتماعی دست یافته، دقیقا آنجایی بوده است که از مشی منزویانه و حداقلی خود فاصله گرفته و از مکتب علمای انقلابی و به طور خاص امام خمینی (ره) توشه گرفته است.

🔹اگر آیت الله سیستانی در بسیج مردم عراق علیه داعش موفق عمل کرده است، اگر به اصرار ایشان قانون اساسی جدید تدوین شده است، اگر با هدایت ایشان انتخابات آزاد در کشور نهادینه شده است و ده ها «اگر» دیگر، دقیقا به این علت است که آیت الله سیستانی در این مسائل انقلابی عمل کرده است و به مشی امام خمینی (ره) و قائلان ولایت مطلقه فقیه نزدیک شده است، این خروجی ها حاصل مکتب انقلاب است نه مرجعیت منفعلانه، دور از سیاست و در انزوا که آقایان متحجر با افتخار از آن یاد می کنند.

🔸در حالیکه خروجی مرجعیت نظارتی نهایتا صدور فتوای جهاد دفاعی در مقابل داعش است همزمان، خروجی ولایت مطلقه فقیه اعلام موفقیت سردار سلیمانی در ماموریت پاکسازی «کل منطقه» از داعش و داعشیان است.

🔹متحجران و سکولارهای حوزه باید پاسخ دهند آنان که در دور دست ترین نقاط جهان به اسلام و مکتب اهل بیت (ع) روی آورده اند، عکس چه کسانی را در دست دارند و اسلامشان حاصل اقتدا به کدام مکتب و مرام است؛ امامت فعال و انقلابی یا مرجعیت منفعلانه؟!

🔸البته مسلم است که دامن مرجعیت معظم جهان تشیع از این صفات پاک و مبری است اما انگشت اتهام دقیقا به سوی کسانی است که با ادعاهای پرطمطراق، عملکردی جز انفعال و گوشه نشینی ندارند. انگشت اتهام به سوی بازماندگان همان روحانیت سکولار و منفعلی است که توان حفاظت از نوامیس این مرز و بوم را در ماجرای مسجد گوهرشاد نداشت.

🔹جریانی که از بسیج نیروهای مردمی در عراق برای حفاظت از حرم امیرالمومنین(ع) و امام حسین(ع) در مقابل حمله نیروهای صدام ناتوان بود و اکنون مفتخر است که مسیحی‌ها اجازه ورود به حرم امیرالمومنین(ع) را دارند!

▪️متن کامل این یادداشت را در رجانیوز بخوانید:
Rajanews.com/node/314540

🔰منبع: سرائر
@religionandsociety