✅آلفاگو ماه آینده به مصاف رقیب تازه‌اش می‌رود

✅آلفاگو ماه آينده به مصاف رقيب تازه اش مي رود

اگر خاطرتان باشد يک سال پيش بود که هوش مصنوعي ديپ مايند (از شرکت هاي تابعه گوگل) به نام آلفاگو موفق شد لي سه-دال قهرمان افسانه اي بازي تخته گو را با نتيجه چهار بر يک شکست دهد و با اين دستاورد جهانيان را در بهت و حيرت فرو برد.

البته بايد اين نکته را هم در نظر داشته باشيد که لي سه دال زماني بزرگ ترين بازيکن گو روي اين کره خاکي محسوب مي شده اما حالا ديگر اينطور نيست.

اکنون اين عنوان از آن پسري نوزده ساله به نام Ke Jie است که از ده سالگي به صورت حرفه اي اين بازي را دنبال مي کند و تابحال چندين مرتبه توانسته لي را در مسابقات مختلف شکست دهد. او در سه دوره مسابقات فاينال که سه ماه قبل از مغلوب شدن سه دال به آلفاگو برگزار شد، توانست وي را شکست دهد. حالا قرار شده Ke مقابل هوش مصنوعي ديپ مايند قرار بگيرد و نبوغ خود را در مقابل وي بيازمايد.

در جريان اين رقابت که در چين برگزار خواهد شد، Ke در قالب سه دور مسابقه مقابل AlphaGo قرار مي گيرد و در يک بازي جداگانه ديگر نيز، پنج تن از برترين بازيکنان اين رشته، با همراهي هم و به صورت تيمي مقابل آلفاگو قرار خواهند گرفت. در مسابقه ديگري هم اين پنج نفر به صورت تناوبي مقابل هم قرار مي گيرند تا شانس رقابت با آلفاگو را بيابند.

لازم است اشاره نماييم که Ke قبلا به صورت غير رسمي در چند مسابقه آنلاين مقابل آلفاگو قرار گرفته و شکست خورده بود، اما دست آخر هر اتفاقي که رخ دهد، انتطار مي رود به خاطر تنوع بالاي مسابقات اين دوره شاهد اتفاقات جذابي باشيم.

مديرعامل و از بنيانگذاران ديپ مايند در اين باره گفت: برخلاف باور بسياري، هوش مصنوعي به جاي آنکه به از بين رفتن بازي ها بيانجامد باعث شد که بازيکنان انساني قدرتمندتر و خلاق تر از قبل به رقابت با هم بپردازند.

انتظار مي رود که نشست گو در آينده به تعامل و همکاري بيشتر ميان گوگل، موسسه China Go و دولت چين بيانجامد و در نهايت حتي فورومي نيز براي هوش مصنوعي تشکيل گردد که به واسطه آن، گوگل روند پيشرفت تکنولوژي را تحت نظر بگيرد.

➖➖➖➖➖➖➖➖
🆔: @HomeAI