کمالی‌پور مطرح کرد:

کمالی‌پور مطرح کرد:

✅انتقاد از سخت‌گیری تایید صلاحیت خانواده‌ها برای فرزندخواندگی/ مقررات دست‌ وپاگیر بهزیستی مانع اجرای قانون شده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی با انتقاد از روند طولانی تایید صلاحیت متقاضیان فرزندخواندگی، گفت: سازمان بهزیستی ضمن بی‌رغبتی به قانون جدید فرزندخواندگی با مقررات دست‌و‌پا گیر مانع اجرای قانون شده است.

یحیی کمالی‌پور در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اجرای قانون فرزند‌خواندگی، گفت: مقررات و قواعد اجرایی دست‌ وپاگیر اجرای قانون فرزندخواندگی را عملا غیرممکن کرده است، متاسفانه سازمان بهزیستی کشور تاکنون رغبتی به اجرای قانون جدید که در سال 92 اصلاح و تصویب شد از خود نشان نداده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی از سخت‌گیری‌ها در خصوص تایید صلاحیت افرادی که قرار است سرپرستی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را بر عهده بگیرند پذیرفتنی است، هرچند معتقد به بررسی صلاحیت این افراد هستیم اما پروسه تایید صلاحیت زمان‌بر و نامه‌نگاری‌های متعدد در این زمینه فرزندخواندگی را سخت کرده است.

کمالی‌پور با تاکید بر اینکه نیازی به اصلاح قانون فرزند خواندگی نیست بلکه باید شرایط اجرای قانون تسهیل شود، تاکید کرد: تسهیل روند فرزندخواندگی موجب تقویت، رشد و بالندگی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست خواهد شد، با اصلاح این قانون روند را ساده‌تر شد اما متاسفانه مقررات دست و پاگیر اجرای قانون را سخت کرده است.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress