لاهوتی مطرح کرد:

لاهوتی مطرح کرد:
✅کمیسیون ماده ۱۰۰ رافع مشکلات درآمدی شهرداری­ها/ ضرورت تخریب تراکم های اضافی به جای اخذ جریمه
@Lawpress
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با انتقاد از عملکرد کمیسیون های ماده ۱۰۰، گفت: بر اساس مفاد قانونی تخریب تراکم های اضافی به جای اخذ جریمه ضروری است.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت­وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه­ ملت در واکنش به اعلام آمادگی شهرداری تهران برای مقابله با تراکم فروشی و ساخت و سازهای غیرمجاز، گفت: ابزار کمیسیون ماده 100 باید بازدانده باشد نه رافع. متاسفانه شهرداری ها در چند سال اخیر با توجه به کمبود منابع مالی به این کمیسیون نگاه درآمدی داشته و از آن به عنوان ابزار درآمدی استفاده می­کنند.

🔹ریشه کنی تراکم فروشی با اجرای 6 ماهه قانون توسط کمیسیون های ماده 100/ این کمیسیون ها نباید رافع مشکلات درآمدی شهرداری ها باشند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیسیون های ماده 100 باید به لحاظ قانونی بازدارنده باشد، لذا در صورتی که این کمیسیون ها برای 6 ماه فقط رای منطقی و درست صادر کنند، تخلفات ریشه کن خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون مردم و متخلفات مطمئن هستند که اگر پرونده­شان به کمیسیون ماده 100 ارجاع شود تنها مشمول پرداخت جریمه خواهند شد، در صورتی که رای تخریب تراکم های اضافی باید صادر شود. متاسفانه رای هایی که در این سال ها صادر شده خلاف قانون بوده است.

🔹ساخت تراکم اضافی برای متخلفان صرفه اقتصادی دارد/ ضرورت تخریب تراکم های اضافی به جای اخذ جریمه

لاهوتی با بیان اینکه عدم اجرای صحیح قانون سبب افزایش تراکم فروشی و تخلفات شده است، گفت: ساخت طبقات اضافی خلاف پروانه صادر شده یا طرح های تفصیلی برای متخلفان صرفه اقتصادی دارد، متاسفانه این متخلفان از عدم تخریب تراکم اضافی مطمئن هستند در صورتی که باید یقین پیدا کنند که در صورت ساخت و ساز غیرمجاز با تخریب تراکم اضافی مواجه خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح های جامع و تفصیلی شهر، گفت: تمام میزان ظرفیت های هر خیابان و کوچه در این طراح ها آمده است، در واقع ضوابط ساخت و ساز تعریف شده لذا رعایت آن ضروری است. اگر اشکال در طرح های مذکور است مدیران شهری باید نسبت به اصلاح آنها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تراکم فرشی خلاف شرع است، ادامه داد: در صورتی که شهرداری می تواند تراکم بیشتری به افراد بفروشدد، بهتر است این موارد در طرح های جامع و تفصیلی پیش بینی و اصلاح شود. در حقیقت عدم تعریف قانونی و دقیق منجر به افزایش فساد و غیره می شود.

🔹بازنگری طرح های جامع و تفصیلی در صورت نیاز به افزایش تراکم فروشی
@Lawpress
لاهوتی گفت: مدیران شهری پایتخت که اعلام آمادگی جهت مقابله با تراکم فروشی کردند، باید نسبت به بازنگری طرح های جامع و تفصیلی در صورت نیاز اقدام کنند، علاوه بر این کمیسیون ماده 100 باید بازدارنده باشند به نوعی که احکام آن درست و قانونی صادر و اجرا شود.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس قوانین موجود کمیسیون های ماده 100 در صورتی می توانند جریمه اخذ کنند که مقررات شهرسازی رعایت شده باشد در غیر این صورت تنها رای تخریب باید صادر شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفت: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در جلسه حضور پیدا کرد و از آمادگی این معاونت برای کاهش فروش تراکم و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress