✅معاون قوه قضائیه: جرایم ۷۵ درصد زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر است

✅معاون قوه قضائیه: جرایم 75 درصد زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر است
@lawpress
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: 75 درصد زندانیان کشور به دلیل جرایمی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با مواد مخدر مرتبط است، زندانی شده اند.

علی اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان آذربایجان شرقی در تبریز بدون اشاره به آمارزندانیان، جرم 44 درصد زندانیان کشور را به صورت مستقیم مرتبط با مواد مخدر دانست و گفت: آمار زنان زندانی مرتبط با مواد مخدر از مردان پیشی گرفته و به 56 درصد رسیده است.
@lawpress
وی آرایشگاه های زنان را محلی برای تبلیغ و توزیع فراورده های حاوی مواد مخدر دانست و بر آگاه سازی افراد جامعه در این زمینه تاکید کرد.
جهانگیر با اعلام اینکه 40 درصد زندانیان کشور مدرک سیکل دارند، بازنگری در نظام آموزش و پرورش را ضروری دانست.

وی با اعلام اینکه 11 درصد زندانیان به جرم نزاع و زد و خورد زندانی شده اند، گفت: نزاع از نظر دربرگیری و جمیعت زندانیان، سومین جرم در کشور است در حالی که دین مبین اسلام بر صلح و سازش تاکید دارد.
@lawpress
جهانگیر با اشاره به فرسوده بودن زندان های استان، کار ویژه و جهادی برای نوسازی زندان های استان را ضروری دانست و گفت: فروش زندان تبریز به دلیل وجود معارض عملی نشده و زندان جدید هم با گذشت هفت سال هنوز 19 درصد پیشرفت دارد.
وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای کاهش ورودی زندان ها، بر استفاده از ظرفیت های جدید قانون مجازات اسلامی تاکید کرد.
جهانگیر با اعلام اینکه بیش از 50 درصد زندانیان کمتر از یک ماه زندانی می شوند، گفت: 25 درصد جمعیت زندان های کشور افراد تحت قرار تامین هستند در حالی که نباید بیش از 10 درصد باشد.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress