✅رایزنی برای افزایش ظرفیت کانون مرکز در آزمون وکالت ۹۶/رؤسای کانون‌ها برای بررسی وضعیت سهمیه‌ها نشست مشترک برگزار می‌کنند

✅رایزنی برای افزایش ظرفیت کانون مرکز در آزمون وکالت ۹۶/رؤسای کانون‌ها برای بررسی وضعیت سهمیه‌ها نشست مشترک برگزار می‌کنند
@Lawpress

▪️رئیس کانون وکلای مرکز در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در رابطه نحوه اعمال سهمیه‌ها در آزمون وکالت امسال گفت:

🔹سهمیه ایثارگران در دوره‌های گذشته نیز اعمال می‌شد. امسال قانون حمایت از ایثارگران دامنه ایثارگری را توسعه داد. به‌عنوان مثال سال گذشته که ۶۰۰ نفر سهمیه‌دار بود، ۱۸۰ نفر ظرفیت برای آنها داشتیم اما طبق ضوابط ۴۲ نفر، کف معدل را کسب کرده بودند.

🔹رئیس کانون وکلا مرکز ادامه داد: در آزمون وکالت امسال سهمیه ایثاگران ۳۳۰ نفر بود که باید کف معدل ۷ را به دست آوردند اما نفر آخر لیست ۹.۹۹ به‌دست آورده و سهمیه ۳۳۰ نفر تکمیل است.

🔹از زمان اعلام نتایج برخی اعتراض کردند که ما رتبه ۸۵۰ آوردیم و اکنون قبول نمی‌شویم. در هیات مدیره رایزنی کردیم در تلاش هستیم مقدار ظرفیت را اضافه کنیم و برای این کار باید موافقت کمیته تعیین ظرفیت را بدست آوریم.

🔹روز ۵شنبه رؤسای کانون‌ها نشستی دارند و قرار است در ارتباط با مشکل داوطلبان بحث کنیم تا انشالله راه‌حلی پیدا کنیم تا تعداد بیشتری از افراد جذب شوند و سهمیه حق آنها را محدود نکند. اما دست ما باز نیست. در کمیته تعیین ظرفیت اکثریت با مقامات قضایی است و ما سعی می‌کنیم ظرفیت را اضافه کنیم تا کسانی که حداقل رتبه نزدیک ۱۰۰۰ آورده‌اند، جذب شوند.

🔹پارسال ۲۳۰ نفر شرکت کننده در سهمیه ایثارگران داشتیم اما امسال تعداد آنها به ۲۵۰۰ نفر رسید. قانون برای افراد حق ایجاد کرده است و کانون وکلا مجری قانون است.


✅لینک عضویت در کانال حقوق پرس:👇👇👇
‏https://telegram.me/lawpress