✅حذف یارانه دهک‌های بالا طی سه ماه/ عدم انصراف داوطلبانه مجوز بررسی حساب بانکی است

✅حذف یارانه دهک‌های بالا طی سه ماه/ عدم انصراف داوطلبانه مجوز بررسی حساب بانکی است
@Lawpress

🔹عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تشریح ساز و کارهای حذف یارانه نقدی و چگونگی بررسی حساب‌های بانکی، گفت: چنانچه دولت یارانه نقدی طیفی از افراد جامعه را حذف کند، این افراد به مدت یک ماه اجازه اعتراض خواهند داشت.

🔹عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق درباره حذف یارانه اقشار پردرآمد اظهار کرد:نظر دولت این بود که تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و اقشار آسیب پذیر جامعه یارانه نقدی پرداخت کند و به همین منظور در پیشنهاد خود آورده بود که افراد باید برای دریافت یارانه، اعلام کنند که نیازمند هستند و همچنین دولت اجازه داشته باشد که حساب های بانکی افراد متقاضی را مورد بررسی قرار دهد.
🔹به گفته او از آنجا که در صورت تصویب پیشنهاد دولت، تعداد بسیار زیادی از یارانه بگیران حذف می شدند و مشکلاتی در سطح جامعه بروز می کرد، به پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس، کمیسیون تلفیق مصوب کرد افرادی که در طیف دهک های بالای جامعه قرار می گیرند، در طول سه ماه توسط دولت شناسایی و یارانه آنها حذف شود.
🔹این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: افرادی که تمایلی به بررسی حساب های خود ندارند، باید این موضوع را به دولت اعلام کنند که نمی خواهند یارانه نقدی دریافت کنند و چنانچه برخی افراد، از دریافت یارانه به صورت داوطلبانه انصراف ندهند، در واقع به این معنی است که به صورت داوطلبانه به دولت اجازه داده اند که حساب های بانکی آنها را مورد بررسی قرار دهد.
آنطور که یوسفیان ملا می گوید چنانچه دولت یارانه نقدی طیفی از افراد جامعه را حذف کند، این افراد به مدت یک ماه اجازه اعتراض خواهند داشت و دولت هم موظف است در مورد دلیل حذف یارانه نقدی این افراد به آنها توضیح دهد و به این ترتیب اگر یارانه برخی افراد، به اشتباه حذف شده باشد دوباره امکان برقرار شدن خواهد داشت.


✅لینک عضویت در کانال حقوق پرس:👇👇👇
‏https://telegram.me/lawpress