مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس:

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس:
✅معاملات وکالتی سهام در تالار شیشه‌ای/ جای خالی معاملات خرید دیون سهام
@Lawpress

یک مقام مسئول با اشاره به انجام معاملات وکالتی در بورس گفت: جای معاملات خرید دیون در بازار سرمایه خالی است.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس در گفتگو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین درباره انجام معاملات وکالتی در بورس گفت: در حال حاضر معاملات وکالتی در بورس اوراق بهادار صورت می گیرد و دستورالعمل این نوع معاملات تحت عنوان "دستورالعمل نحوه انجام معاملات وکالتی اوراق بهادار" مصوب 1388.11.3به تصویب هیات مدیره سازمان بورس رسیده که در سایت سازمان بورس موجود است.
محمدعلی شیری زاده افزود: در برخی از بخش های این دستورالعمل اصلاحاتی صورت گرفته است، به طور مثال کارگزار فروشنده سهام باید مبالغ حاصل از فروش را صرفا به حساب اصیل و مالک سهام واریز نماید و اجازه ندارد مبالغ را به حساب وکیل واریز نماید.
این مقام مسئول در مورد راه اندازی معاملات دیون نیز اظهارداشت: در حال حاضر ابزاری برای چنین معاملاتی در بازار سرمایه ایران طراحی نشده است، هرچند در سایر بورس های دنیا این گونه معاملات انجام می گیرد.
وی افزود: فرایند معاملات دیون به صورتی است که آندسته از شرکت هایی که کار خرید دیون را تحت عنوان "فاکتورینگ" انجام می دهند، به پشتوانه اسناد دیونی که خریداری کرده اند، در قالب صندوق های مختلف اوراق قابل معامله طراحی می کنند.
شیری زاده خاطرنشان کرد: امید هست در آینده ای نه چندان دور شاهد طراحی چنین ابزارهایی در بازار اوراق بهادر خود نیز باشیم.

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress