نایب رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی:

نایب رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی:
✅اصرار ما بر استقلال کانون های وکلا برای دفاع از حقوق مردم در برابر حاکمیت است
https://telegram.me/lawpress
📌هیچ کس به اندازه خود وکلا نمی توانند از استقلال وکیل دفاع کنند

نایب رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد : اصرار و تاکید ما بر استقلال کانون های وکلای به خاطر مردم و برای دفاع از حقوق آنان در برابر حاکمیت است .
به گزارش وقت نیوز ، حسین شربیانی در آیین جشن استقلال کانون های وکلای دادگستری و در جمع یک هزاز وکیل حاضر در این جشن تصریح کرد : هیج کس به اندازه خود ما وکلا قادر به پاسداری از استقلال کانون های وکلای دادگستری نیست و باید محکم با یستیم و از حق و حقوق مان دفاع کنیم .
وی افزود : متاسفانه در کشور ما عده قلیلی مرتب با اقدامات فرا قانونی و غیر متعارف برای مردم و نهادهای قانونی مزاحمت ایحاد می کنند و به زعم خود می خواهند کل امور را به دست خود بگیرند و فضای دیکتاتوری را بر حامعه حاکم کنند.
نایب رییس کانون وکلای آذربایجان شرقی ادامه داد : این ها یک روز به خانه سیما حمله می کنند ، روز دیگر نهاد دقاع و استقلال کانون های وکلا را آماج حملات خود قرار می دهند و برای تامین اهداف سیاسی خود کمپین به راه می اندازند .
شربیانی اظهار کرد : این بدبختی جامعه است ، نماینده ی که درحوزه پزشکی تخصص دارد در باره وکالت اظهار نظر می کند و خواهان حذف محدودیت می شود و یا در رسانه ملی افراد فاقد اهلیت وکیل و استقلال کانون های وکلا را هدف قرار می دهند.
نایب رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی حرکت های تخریبی و راه اندازی کمپین های ضد کانون های وکلای دادگستری را شائبه بر انگیز و با اهداف سیاسی بیان کرد و گفت : خوشبختانه علما و سران حکومت آگاه هستند و هیج گونه بهایی به این قبیل حرکت ها نمی دهند و مطمئن باشید جامعه وکالت سرپاست و هیچ کس نمی تواند استقلال و موجودیت این جامعه را تهدید کند.
وی با اشاره به مشکلات بیکاری جامعه گفت : این چه استدلالی است که جور بی برنامگی و عملکردهای اشتباه گذشته دانشگاه های ازاد و پیام نور در تولید انبوه فارغ التحصلان رشته های حقوق را کانون های وکلا بکشد و بخواهند همه آن ها وکیل کند.
نایب رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی هشدار داد درصورت ادامه حرکت های تخریبی همه کانون های وکلایدادگستری با تمام قدرت به مقابله بر خواهند خواست و از حریم و استقلال خود دفاع خواهند کرد.
حسن عظیم زاده رییس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی هم ضمن گرامیداشت سالروز استقلال کانون های وکلای دادگستری در باره اهمیت استقلال و ضرورت پاسداشت آن و نیز ماموریت های کانون وکلای دادگستری استان در دوره دوره جدید مطالبی بیان کرد.
دراین آیین که در سالن اجتماعات هتل کایا تبریز برگزار شد از پیشکسوتان و فعالان کانون قدردانی به عمل آمد.
آیین بزرگداشت جشن استقلال کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی در آستانه عید نوروز امسال متفاوت تر از سال های قبل و با برگزاری برنامه های شاد و متنوع فرهنگی ، نمایشی و موسیقی سنتی همراه بود.
🔹منبع: خبرگزاری وقت نیوز
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress