کمالی پور:

کمالی پور:
✅پابندالکترونیک راه‌کار علمی کنترل زندانیان/ قضات باید به سمت به کارگیری مجازات‌های جایگزین بروند
@lawpress
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه پابندالکترونیک جایگزینی برای زندان به شمار می رود، گفت: قضات باید به سمت به کارگیری مجازات‌های جایگزین بروند.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راه اندازی پابندهای الکترونیک برای زندانیان، افزود: واقعیت آن است که هدف از مجازات بازگرداندن مجرم به جامعه است اما گاهی با یکسری برخوردها نتیجه عکس می گیریم لذا نمی توانیم به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: راه اندازی پابند الکترونیک می تواند به علمی کردن کنترل مجرمان کمک کند و با این روش می توانیم به کاهش جمعیت زندانیان کمک کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مشکلات و ناهنجاری های زندان‌ها از ضرورت های جاری دستگاه قضایی است و لذا افرادی که به لحاظ مسایل مالی وارد زندان شده می‌تواند از ظرفیت مراقبت‌های الکترونیکی استفاده کند.

وی یادآور شد: با توجه به این ضرورت، نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به راه اندازی پابندهای الکترونیک کردند تا به کاهش جمعیت زندانیان کمک کنند.

کمالی پور تاکید کرد: واقعیت آن است که دستبند و پابند الکترونیکی جایگزینی برای زندان به شمار می رود که برای اجرای آن لازم است زیرساخت های لازم فراهم شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر از قضات نیز درخواست داریم تا از ظرفیت قانونی برای اجرای پابند الکترونیک استفاده کنند تا افراد با مجازات های تعیین شده بتوانند تحت نظارت الکترونیک قرار گیرند.

✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:👇👇👇
https://telegram.me/lawpress