رئیس کل محاکم تهران خبر داد

رئیس کل محاکم تهران خبر داد
✅تشکیل 68 پرونده در جریان اختلاف یک زوج/ ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، عباس پوریانی در حاشیه بازدید از مجتمع خانواده شماره 2 (ونک) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اختلاف یکی از زوجین 68 پرونده با موضوعات مختلف تشکیل شده است و دادخواست هایی با عنوان های مختلف و حتی پرونده های کیفری تشکیل شده است.

وی ادامه داد:در ملاقات مردمی امروزتلاش کردیم زوجین را به سمت سازش هدایت کنیم که منوط به این است که خود زوجین پذیرای مصالحه باشند و از طرفی در مراکز مشاوره باید نهایت دقت گذاشته شود تا در حد امکان از طلاق جلوگیری شود.

پوریانی با تاکید بر استفاده از روایات و احادیث اضافه کرد:خیرین و بزرگترها با حسن نیت ورود و مسایل را حل کنند گاهی یک مسئله کوچک منجر به اختلافات بزرگ می شود بنابراین در این زمینه لزوم یادگیری مهارت های زندگی بیش از پیش حس می شود.

وی با تاکید بر آموزش پیش از ازدواج گفت: خانواده ها در این زمینه وظیفه دارند که مهارت های زندگی را به زوجین جوان آموزش دهند، چون بیشتر اختلافات در روزهای اول و یک سال اول بروز می‌کند و پدر و مادر با راهنمایی های خود می‌توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند. ✅لینک عضویت در کانال حقوق پرس: https://telegram.me/lawpress