✅دادستان کل کشور: با کسانی که هتک حیثیت کردند برخود قانونی خواهد شد …حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در گفتگو با خبر ساعت ۲۱ س

✅دادستان كل كشور: با كساني كه هتك حيثيت كردند برخود قانوني خواهد شد.

حجت الاسلام منتظري، دادستان كل كشور در گفتگو با خبر ساعت 21 سيما گفت: باتوجه به ابلاغ رياست محترم قوه قضاييه همچنين تقاضاي شهردار تهران درخصوص مطالب منتشره در رسانه ها عليه اعضاي شوراي شهر و مديران شهرداري اقداماتي را شروع كرديم و ضمنا از فردا تيم ويژه اي كه براي اين موضوع مامور شده اند، با دقت و سرعت به اين گزارش را رسيدگي خواهند كرد. دادستان كل كشور در ادامه افزود: ان شاالله ظرف مدت يك ماه اين موضوع به نتيجه نهايي خواهد رسيد و گزارش آن خطاب به رييس قوه قضاييه و مردم اعلام مي شود. حجه الاسلام منتظري تاكيد كرد:‌ اين موضوع از دو منظر قابل بررسي است اول از جهت صيانت از حقوق عمومي و بيت المال و ديگري از جهت صيانت از حيثيت و آبروي اشخاص، زيرا تا زماني كه تخلف كسي ثابت نشده نبايد با توسل به شايعات از تخلف او در رسانه ها سخن گفت.
وي افزود: بنده در اجراي وظيفه قانوني از همه رسانه ها و مسوولان سايت ها مي خواهم كه از نشر هرگونه خبر غير موثق خودداري كنند تا مبادا از اين طريق مرتكب نشر كذب و تشويش اذهان عمومي شوند كه اين موضوع شايسته يك نظام اسلامي نيست. قطعا اگر تخلفي صورت بگيرد با آن برخورد خواهد شد
دادستان كل كشور در ادامه از دادستان تهران و دادستان هاي سراسر كشور خواست كه اين موضوع را پيگيري كنند تا از هتك حيثيت افراد جلوگيري شود.
وي همچنين درخصوص دليل انتشار گزارش ناقص و اوليه كارشناس سازمان بازرسي در رسانه ها تصريح كرد: اين موضوع نيز حتما بررسي خواهد شد كه چگونه اين گزارش در اختيار رسانه ها قرار گرفته و با عوامل آن برخورد جدي خواهد شد.
✅لينك عضويت در كانال حقوق پرس:
https://telegram.me/lawpress