☑️ رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت:

☑️ رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت:
🔸مشکل آب در استان‌ها مسئله‌ای ملی است و باید حل شود/ باید با جذب سرمایه‌گذار آب‌ دریا را شیرین کنیم

🔘 رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت گفت: مشکل آب در برخی استان‌ها ‌مسئله ای ملی است و همه باید به آن توجه کنیم.

🔸 به‌گزارش پایگاه ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" روز چهارشنبه و پس از رای اعتماد هیات دولت به استانداران استان های البرز، تهران و سمنان، استانداران سراسر کشور را به تلاش مضاعف برای تسریع در پیشبرد برنامه های توسعه ای و سازندگی استان ها فرا خواند و تاکید کرد: استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت و نظام، باید در راستای سیاست اعتدالی دولت، با اولویت شایسته گزینی از همه نیروهای متخصص و بااستعداد با هر ایده و سلیقه ای، در پیشبرد فعالیتهای اجرایی استان بهره بگیرند.

🔹روحانی به مشکل کم آبی در استان های حاشیه کویر از جمله سمنان اشاره کرد و تصریح نمود: مشکل آب در این استان‌ها باید حل شود. این ‌مسئله ای ملی است و همه باید به آن توجه کنیم. آب فراوانی در جنوب و شمال داریم که متأسفانه در این زمینه سرمایه‌گذاری اندکی شده است.

🔸رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران تقریباً در یک منطقه خشک قرار گرفته است، اظهار داشت: ما باید برای مردم به فکر آب باشیم؛ ایران هیچ مشکل آب ندارد؛ بلکه مشکل تلاش و برنامه‌ریزی دارد؛ در جنوب و شمال آب داریم؛ چطور تمام کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از این آب استفاده می‌کنند و ما استفاده نمی‌کنیم؛ همه چشم ما به آسمان بوده که باران ببارد. خداوند منابع بزرگ آب را در کنار ما قرار داده و باید از آنها استفاده کنیم.😔😔😔😔😔😞😢