«ولیکن أحب الامور إلیک أوسطها فی الحق، وأعمها فی العدل، وأجمعها لرضى الرعیة

" وَلْيَکُنْ أَحَبَّ الاُْمُورِ إِلَيْکَ أَوْسَطُهَا فِي الْحَقِّ، وَأَعَمُّهَا فِي الْعَدْلِ، وَأَجْمَعُهَا لِرِضَى الرَّعِيَّةِ
بايد محبوبترين امور نزد تو ميانه ‏ترينش در حق، و همگانى ‏ترينش در عدالت، و جامع‏ترينش در خشنودى مردم باشد"
بخشی از نامه امام علی علیه السلام به مالک اشتر

به نام مهربانترین مهربانان

مدت مدیدی بود که به دنبال فضایی برای به اشتراک گذاشتن موضوعات تحقیقی پیرامون حوزه های مختلف علم اقتصاد و همچنین موضوعاتی حول مباحث عدالت و نابرابری بودم. به امید خدا تصمیم دارم که در این فضا:
1- به معرفی مختصر برخی موضوعات و مقالات اقتصادی که از خواندن آنها و فکر کردن راجع به آنها لذت برده ام بپردازم (ترتیب فعلی: مالیات بر ثروت، هژمونی دلار، رمز ارزها، آینده سیاست پولی، و...).
2- برخی از مقالات اقتصاددانان ایرانی را به اشتراک بگذارم.
3- و هر از چند گاهی هم از ایده های جالبی که می بینم، اخبار جالبی که می خوانم و اندکی هم از دغدغه ها و اتفاقات روزانه خودم خواهم گفت.

انشاالله طی هفته ی آینده پست اول این کانال در مورد یکی از موضوعات داغ انتخابات آمریکا راجع به "مالیات بر ثروت" ( و بر اساس نوشته ای از Saez & Zucman) را به اشتراک می گذارم.

از درگاهش تقاضا دارم که توفیقم دهد که بتوانم در این فضا بلند بلند فکر کنم، بیش از پیش بیاموزم و دغدغه هایی برای ایران و جهانی خالی از ظلم و فقر و سرشار از عدل و مهربانی را به اشتراک بگذارم.