اگر با مشکلاتی در استفاده از WiFi مواجهید، متن زیر را بخوانید …

اگر با مشکلاتی در استفاده از WiFi مواجهید، متن زیر را بخوانید.


بسیاری از مودمهای WiFi خانگی از باند فرکانسی ۲/۴ گیگاهرتز استفاده می‌کنند. این باند فرکانسی، یک باند آزاد محسوب می‌شود که فعالیت در آن نیاز به اخذ مجوز ندارد.

از سویی برخی از کسب و کارها که شبکه‌ی اونها باید از سایر فرکانسها استفاده کنند، به دلایل متعدد، فعالیت خودشون رو به این باند عمومی منتقل کردند. دلایل دیگری هم وجود داره که این باند عمومی رو آلوده(نویزی) کرده و باعث میشه که کیفیت WiFi در مناطق پرجمعیت با اختلال‌هایی مواجه شود.

اگر در محیط پرجمعیتی ساکن هستید و با قطعی مکرر WiFi منزل یا محل‌کارتون مواجهید یا پینگ شما بر روی WiFi نوساناتی داره که قبلا تجربه نکردید، «ممکنه» شما با عوارض آلودگی باند ۲/۴ مواجه باشید. (صد البته این موضوع با اختلالات احتمالی خدمات اینترنت اپراتورها ارتباطی ندارد و اون بحث متفاوتی است که باید رسیدگی شود)

پیشنهاد می‌کنم برای رهایی از مشکلات آلودگی باند ۲/۴، اقدامات زیر رو انجام بدهید:

۱.تلویزیون یا کنسول یا لپ‌تاپ شخصی‌تون رو در صورت امکان با کابل شبکه به مودم متصل کنید.

۲. اگر مودم شما مجهز به باند ۵/۸ گیگاهرتز است، آن‌را فعال کنید و با SSID مودم که معمولا با عبارت 5G نمایش داده می‌شود، به WiFi متصل شوید.

۳. اگر مودم شما باند ۵/۸ نداره و توانایی خرید مودم جدید دارید، بهتره مودم جدید تهیه کنید، البته توجه داشته باشید که طول برد باند ۵/۸ کمتر از باند ۲/۴ است.

۴. حتما با استفاده از سایت netsanjplus.ir از کیفیت اینترنت شرکتهای مختلف در محل زندگی‌تون مطلع بشید. بدون تعارف شرکتی که کیفیت خدماتش نامناسب است رو کنار بگذارید. این کار شما پیام لازم رو به مدیران اون شرکتها میده که باید کیفیت خدماتشون رو در محل زندگی شما ارتقا بدهند.

🌐 اگر احساس کردید این پیام برای شما مفید بود، اون رو برای دیگران باز ارسال کنید تا مشکل احتمالی تعداد بیشتری از شهروندان حل شود.

✨ @azarijahromi