هر زمان که یک آدرس جدید تولید می‌شه، در واقع به این معنیه که یک کلید عمومی (Public Key) جدید و یک کلید خصوصی (Private Key) جدید یا

هر زمان که یک آدرس جدید تولید می‌شه، در واقع به این معنیه که یک کلید عمومی (Public Key) جدید و یک کلید خصوصی (Private Key) جدید یا بهتره بگیم یک جفت‌کلید (Keypair) جدید تولید می‌شه. پس هر آدرس عمومی جدید قطعا یک آدرس خصوصی جدید هم به همراه داره اما اما در کیف‌پول‌های Deterministic که از استاندارد BIP39 و Derivation Schemeهایی مثل BIP32 یا BIP44 استفاده می‌کنن این قابلیت وجود داره که از روی جفت‌کلید اصلی یا از کلمات بازیابی (Seed یا Mnemonic) صدها جفت‌کلید جدید ساخته بشه بدون اینکه نیاز به ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی جدید باشه.

بنابراین شما با یک سری کلمات بازیابی صدها آدرس خواهید داشت که برای کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند و چون با یک الگوی Derivation مشخص از روی کلید اصلی یا کلمات Seed ساخته می‌شن نیازی به ذخیره‌سازیشون نیست و در صورت نیاز از روی همون کلمات یا Master Key مجددا ساخته می‌شن.

تولید جفت‌کلیدها یا حتی کلمات Seed ربطی به شبکه و بلاکچین نداره، شما می‌تونید به صورت آفلاین یک جفت‌کلید استاندارد بسازید و با خیال راحت به آدرس عمومی اون واریز داشته باشید!

@cryptobyalireza