اگر دنبال سود هستید عاشق روزهای قرمز مارکت باشید

اگر دنبال سود هستید عاشق روزهای قرمز مارکت باشید. بر خلاف تصور بسیاری که از نوسانات شدید مارکت کریپتو واهمه دارند، باید گفت ریسک‌های بزرگ است که سودهای بزرگ رو می‌سازه. مارکت به ریزش‌های شدید چند هزار دلاری برای ورود سرمایه‌گذاران جدید و خروج بخشی از سرمایه‌گذاران قدیمی (چه با ضرر چه با سود) نیاز داره. این طبیعت یک بازار بدون دامنه نوسانه و از این طبیعت باید در کمال آرامش لذت برد. اگر استرس یا ترس دارید دلیلش رو در سه چیز جستجو کنید:

۱- حجم سبد و سرمایه‌ای که وارد کریپتو کردید بیشتر از ۳۰ درصد از کل دارایی‌های شماست.

۲- دانش کافی ندارید و کورکورانه وارد یک مارکت پرریسک شدید که در صورت نداشتن دانش مدیریت سرمایه و ریسک می‌تونه سرمایه شما رو به نزدیک صفر هم برسونه.

۳- نقدینگی کافی برای روزهای خونین مارکت و شکار فرصت‌ها کنار نگذاشتید یا در روزهای سبز و بدون در نظر گرفتن لزوم خرید پلکانی وارد شدید.

ریزش اخیر و سقوط قیمت بیتکوین به کمتر از ۵۰ هزار دلار از نظر من فرصت خرید یا اضافه کردن آلتکوین‌های ارزشمند است. ماه‌هاست تاکید می‌کنم نگرش سرمایه‌گذاران به مارکت کریپتو تغییر کرده و البته طبیعی است که این دیدگاه مخالفان زیادی داره. تحلیل بسیاری از تحلیلگران مخصوصا کسانی که BTC Dominance رو معیار تصمیمات خودشون قرار می‌دن در این مدت Fail شده. شاخص‌های Fake‌ و قابل کنترل همچون دامیننس رو معیار تصمیمات خودتون قرار ندین. اگر سبد خوب با سایز معقول و با میانگین خرید مناسب دارید، صبور باشید.

فرصت همیشه بوده و هست.

@cryptobyalireza