پاول دورف بنیانگذار تلگرام در کانال تلگرامی خود به مقاله‌ی جدید نیویورک تایمز که در گزارش خود از دسترسی حکومت چین به اطلاعات کاربر

پاول دورف بنیانگذار تلگرام در کانال تلگرامی خود به مقاله‌ی جدید نیویورک تایمز که در گزارش خود از دسترسی حکومت چین به اطلاعات کاربران چینی محصولات شرکت اپل خبر داده بود، واکنش نشان داد و نه‌ تنها به اپل حمله کرد؛ بلکه کاربران اکوسیستم محصولات اپل را بردگان دیجیتالی نامید:

" نیویورک تایمز کشف کرد که اپل به دستور چین درگیر نظارت و سانسور گسترده است. ناراحت کننده است ، اما تعجب آور نیست: شرکت های بزرگ فناوری اغلب سود را به جای آزادی انتخاب می کنند.

اپل در پیشبرد مدل تجاری خود که مبتنی بر فروش سخت افزار منسوخ ‌و بیش از حدگران به مشتریان در بند در اکوسیستم خود است، بسیار کارآمد است.

هر وقت برای آزمایش ورژن مبتنی بر ios نرم افزارمان مجبور به استفاده از آیفون هستم، احساس می کنم دوباره به قرون وسطی پرت شده ام. نمایشگرهای 60 هرتزی آیفون نمی توانند با نمایشگرهای 120 هرتزی تلفن های مدرن اندرویدی که از انیمیشن های نرم و روان پشتیبانی می کنند ، رقابت کنند.

هرچند بدترین قسمت فناوری اپل دستگاه های سخت گیر یا سخت افزار قدیمی نیست. داشتن یک آیفون شما را به یک برده دیجیتال اپل تبدیل می کند - شما فقط مجاز به استفاده از برنامه هایی هستید که اپل به شما امکان می دهد از طریق App Store خود نصب کنید و فقط می توانید از iCloud اپل برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود استفاده کنید.

جای تعجب نیست که رویکرد توتالیتر اپل توسط حزب کمونیست چین بسیار مورد استقبال قرار می گیرد ، که - به لطف اپل - اکنون کنترل کامل بر برنامه ها و داده های همه شهروندانی که به آیفون ها اعتماد می کنند ، کنترل می کند. "

@dotDE