مخاطبین کم‌تجربه یا بی‌تجربه در دنیای رمزارزها که کانال من رو دنبال می‌کنن توجه داشته باشن:

مخاطبین کم‌تجربه یا بی‌تجربه در دنیای رمزارزها که کانال من رو دنبال می‌کنن توجه داشته باشن:

اگر توصیه‌های مکرر افراد با تجربه‌تر رو پشت گوش انداختید و بدون مطالعه و دانش کافی موفق شدید سود کنید، شانس آوردید و شانس‌ها تکرار پذیر نیستند. اگر این تذکرات رو در نظر نمی‌گیرید اسم کارتون ترید یا سرمایه‌گذاری نیست بلکه بخت‌آزمائیه. اگر اهل بخت‌آزمایی و قمار هستید اسم کارتون رو سرمایه‌گذاری یا ترید نگذارید و اگر دارایی‌های خودتون رو از دست دادید مقصر رو جلوی آینه پیدا کنید.

اگر بدون دانش یا صرفا بر اساس پیشنهاد دیگران وارد این مارکت شدید در سود هستید، به همین میزان سود اکتفا کنید و تصور رسیدن به رویاهایی که برای خودتون ساختید رو از سرتون بیرون بیارید. مارکت کریپتو بسیار پر ریسک است و به خصوص از این مقطع به بعد نیازمند دانش و مطالعه کافی است.

کمی بیاندیشید، با سرمایه زندگیتون قمار نکنید. افرادی که به مردم شت‌کوین‌ها یا پروژه‌هایی که هنوز امتحانشون رو پس ندادن معرفی می‌کنند در شکل‌گیری فرهنگ شت‌کوین پروری و ایجاد استقبال عمومی از یک دارایی بی‌ارزش یا پرریسک سهیم هستند و مسئولیت اخلاقی دارند. به کسی اینگونه کوین‌ها و توکن‌ها رو معرفی نکنید. با گفتن حرف‌هایی مثل اینکه ما تریدر هستیم و از همه چیز سود می‌گیریم خودتون رو فریب ندید‌.

یادتون باشه هرجایی فروش اتفاق میفته یک خریداری هم هست، جایی که کسی در یک حباب بزرگ در قله می‌فروشه اینو بدونه که تعداد زیادی خریدار از روی جو و ناآگاهی دارن ازش می‌خرن و زندگیشون بعد از ترکیدن حباب نابود می‌شه. هدف زندگی چیه؟ پول درآوردن به چه قیمتی؟ به شکل‌گیری حباب کمک نکنید که در بدبخت شدن عده زیادی که در حلقه‌های آخر خرید قرار می‌گیرن سهیم خواهید شد. برای بسیاری از آن‌ها یک کوین یا توکن بی‌ارزش باقی می‌مونه که هیچ امیدی هم به بازگشتش نیست چون از پایه و اساس چه از نظر تیم چه از نظر تکنولوژی و بسیاری موارد دیگه بی‌ارزشه و یا صرفا یک موج سواری روی ترندهای مارکت بوده.

از پروژه‌ای که حداقل تو یه دوره خرسی مارکت خودش یا پروژه مادرش امتحانشو پس نداده دوری کنید. پروژه‌هایی که در اوج Bull Run و با ترند شدن یک موضوع خاص مثل Metaverse عرضه می‌شن معمولا قابل اعتماد نیستند.

قدرت رسانه‌ای و مارکتینگ بعضی پروژه‌های کریپتو به قدری بالاست که ارزیابی صحیح آن‌ها رو دشوار می‌کنه. شخصا از پروژه‌هایی که تبلیغات گسترده‌ای دارند و به یکباره ترند مارکت می‌شن دوری می‌کنم و این رو به عنوان یک اصل در استراتژی شخصی خودم پذیرفتم.

آرزوی شادی و سربلندی دارم براتون.

@cryptobyalireza