بر اساس اخبار منتشر شده فایل‌های آلوده به بدافزاری که به Echelon شهرت داره در حال انتشار در گروه‌ها و چنل‌های تلگرامی است و منجر ب

بر اساس اخبار منتشر شده فایل‌های آلوده به بدافزاری که به Echelon شهرت داره در حال انتشار در گروه‌ها و چنل‌های تلگرامی است و منجر به هک شدن کیف پول‌های کریپتو می‌شود. قطعا تلگرام واکنش مناسب را خواهد داشت اما به طور کلی توصیه‌های زیر را رعایت کنید:

۱- حتما Auto Downloader تلگرام خودتون رو غیر فعال کنید. بعضی فایل‌ها بدون باز شدن و صرفا با دانلود روی گوشی هم می‌تونن خطرساز باشن. ضمن اینکه حجم اینترنت مصرفی‌تون هم با غیرفعال کردن Auto Downloader کاهش پیدا خواهد کرد.

۲- اگر‌ روی گوشی Wallet دارید به هیچ عنوان هر فایلی رو در تلگرام، واتس‌اپ و سایر سرویس‌ها مخصوصا در صورت دریافت از مخاطبین ناشناس یا گروه‌های عمومی دانلود و اجرا نکنید حتی اگر‌ یک فایل PDF ساده باشه.

۳- به طور کلی سعی کنید حجم بالایی از کریپتو رو در کیف پول‌های موبایل نگه‌داری نکنید. شما بعد از ایجاد کیف پول و انتقال موجودی به آن نیازی به فعال بودن کیف روی گوشی خودتون ندارید و می‌تونید با یادداشت کردن کلمات ریکاوری یا Seed یا کلیدهای خصوصی در جای امن و خارج از فضای دیجیتال، در هر زمانی که نیاز داشتید کیف رو مجددا نصب و import کنید. به جز مسائلی همچون هک، بحث احتمال سرقت گوشی هم اهمیت داره که این روزها متاسفانه به وفور اتفاق میفته.

@cryptobyalireza